X
تبلیغات
زولا
1397/02/29 @ 23:41

گرامیداشت باشکوه خیام با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد در نیشابور + تصویر

پس از حضور علی جنتی (وزیر وقت ارشاد) در مراسم سال 94 روز ملی خیام . اینبار دکتر عباس صالحی به عنوان دومین وزیر فرهنگ و ارشاد دولت تدبیر و امید به نیشابور آمد تا سلسله غیابهای  وزیران فرهنگ و ارشاد در نیشابور بیش از این طولانی نشود. وزیر فرهنگ و ارشاد نخست در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور و در مراسم ویژه روز خیام که با استقبال پرشور و کم نظیر مردم فرهنگ دوست نیشابور برپاشده بود شرکت نمود و سخنرانی کرد. وی سپس در واپسین ساعات شامگاه  28 اردیبهشت ماه 97 به باغ آرامگاه حکیم نیشابور رفت تا با نثار گل به مقبره وی. به این دانشمند و فیلسوف و شاعر بلندآوازه ایرانی ادای احترام کند. مردم نیشابور ضمن تشکر ویژه از دکتر عباس صالحی  بابت حضورشان در نیشابور  انتظار دارند این رویه ادامه یابد و همه ساله شاهد حضور مقام ارشد حوزه فرهنگ و هنر در روزهای ملی عطار و خیام باشند.  http://binalud.blogsky.com  منبع : نیشابور سرزمین بینالود

ادامه مطلب ...

1397/02/26 @ 12:38

«شهرستان فیروزه» : فرزند فیروزه ای نیشابور در مسیر توسعه

فیروزه نام شهرستانی تازه تاسیس در 15 کیلومتری غرب نیشابور و در مسیر جاده قدیم تهران است که در اواخر سال 1387 از ارتقا و تجمیع بخش های تحت جلگه و طاغنکوه شهرستان نیشابور به وجود آمد و هنوز هم در بین مردم محلی  به  نام های قدیم خود ( تحت جلگه و بزغان) شهرت دارد. با وجود شهرت تاریخی نیشابور به شهرفیروزه اما قرارگیری معدن فیروزه نیشابوری (بزرگترین و مرغوبترین معدن فیروزه جهان) درمنطقه تحت جلگه باعث شد که نامگذاری رسمی این شهرستان به فیروزه تغییر یابد. علاوه بر معدن فیروزه . سیلوی بزرگ گندم. کارخانه قند نیشابور. کارخانه رب مسما. ناحیه صنعتی کمال الملک. ایستگاه های راه آهن عطار و فردوس.  باغ تاریخی نشاط. کاروانسرای تاریخی شوریاب . چشمه آبگرم گرماب و ... از جمله اماکن مهم  این شهرستان است که جایگاه ویژه ای را به شهرستان فیروزه بخشیده است.  

ادامه مطلب ...
1397/02/22 @ 11:53

مراسم بزرگداشت روز ملی حکیم عمرخیام نیشابوری در اردیبهشت 97

برنامه های روز ملی بزرگداشت خیام در سال 97 اعلام شد.

شنبه 22 اردیبهشت ساعت 17  :

افتتاح جشنواره بین المللی عکس خیام- نگارخانه کمال الملک

یکشنبه 23 اردیبهشت - ساعت 17 :

همایش استانی فردوسی و خیام- دانشگاه آزاداسلامی نیشابور

دوشنبه 24 اردیبهشت - ساعت 8  :

همایش علمی  خیام در دانشگاه نیشابور و ساعت 17 در جهاد دانشگاهی

سه شنبه 25 اردیبهشت - ساعت 16 :

روز فرهنگی روستای معموری (زادگاه اجدادی منسوب به خیام)

چهارشنبه 26 اردیبهشت - ساعت 7 صبح :

مراسم نواخته شدن زنگ خیام - دبیرستان حکیم عمرخیام

چهارشنبه 26 اردیبهشت - ساعت 15:30 :

مراسم استقبال از میهمانان ویژه روز ملی خیام- ایستگاه راه آهن نیشابور

چهارشنبه 26 اردیبهشت - ساعت 18:00 :

مراسم رونمایی از کتاب افلاک نما و برگزاری موسیقی- آرامگاه خیام

جمعه 28 اردیبهشت - ساعت 15:00 الی 19:30

برپایی کارگاه مجسمه و خوشنویسی و عکاسی و... و گلباران آرامگاه خیام

جمعه 28 اردیبهشت - ساعت 20:30 :

ویژه مراسم  روز خیام با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد- فرهنگسرای سیمرغ

http://binalud.blogsky.com  منبع : نیشابور سرزمین بینالود  به نقل از دوربین خبری نیشابور 

ادامه مطلب ...
1397/02/17 @ 01:45

دکتر روحانی (رییس جمهور) : ارادت من به مردم نیشابور دیرینه است (+فیلم)

دکتر حسن روحانی عصر یکشنبه در جمع پرشکوه مردم نیشابور، با اشاره به اینکه ایران از  صادر کنندگان بنام فولاد به جهان و اروپا است ، اظهارداشت: افتتاح مجتمع فولاد خراسان نشان داد این استان آماده است قطب صنعتی کشور شود.دکتر روحانی با بیان اینکه دیدار با مردم برای من روزی به یاد ماندنی خواهد بود، گفت: نیشابور، شهر خیام، عطار، امام زادگان محبوب و قدمگاه امام رئوف حضرت رضا (ع) است و افتخارم این است که در دوران سربازی مدتی میهمان مردم خونگرم و دلاور نیشابور بودم و ارادتم به مردم دیار خراسان دیرینه است

رئیس جمهور  افزود: نیشابور قدمگاه مولای ما علی بن موسی الرضا(ع) و سرزمین تبرک یافته با قدوم مبارک امام هشتم(ع) و بیان شیرین حدیث سلسله الذهب است.

دکتر روحانی با بیان اینکه در سال 52 مدتی میهمان مردم نیشابور بوده و در ایام ماه مبارک رمضان در مسجد جامع این شهر، سخنرانی کرده‌ام، گفت: ارادت من به مردم این دیار دیرینه بوده و امیدوارم بتوانیم خادمان خوبی برای مردم باشیم و همه طرح‌ها و برنامه‌هایی که در دولت یازدهم به مردم استان خراسان رضوی وعده دادیم در تمامی شهرستان‌های این استان اجرایی و عملیاتی کنیم.  

ادامه مطلب ...
( تعداد کل: 6 )
   1       2    >>