1396/05/11 @ 11:34

دکتر گرمابی : در شرایط جدید، احداث فرودگاه نیشابور میتواند اقتصادی باشد

دکتر حمید گرمابی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت در پاسخ به این سئوال که آیا برنامه ای برای  احداث فرودگاه نیشابور وجود دارد؛ گفت: نیشابور به بهانه نزدیکی به مشهد همواره از جهاتی متضرر شده است و هر زمان صحبت از فرودگاه نیشابور می شود فاصله آن تا مشهد به عنوان مانع مطرح می شود  و میگویند نیازی به احداث آن احساس نمی شود اما با ورود هواپیماهای کوچک به کشور میتوان نگاهی دوباره به تاسیس فرودگاه در نیشابور داشت.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به شرایط پس از برجام و ورود هواپیمای کوچکATR  به کشور، می توان گفت که این هواپیماها می تواند تاسیس فرودگاههای کوچک در شهرستان ها را به مرز اقتصادی بودن نزدیک کند.

وی خاطرنشان کرد:در گذشته برخی از شهرها که دارای فرودگاه بودند، از هواپیماهای بزرگی استفاده می شد که حداکثر بیشتر از دو تا سه پرواز در هفته نداشتند؛ اما ورود هواپیمای ATR می تواند این پروازها را اقتصادی کند؛ از این رو باید نگاه مجددی به موضوع احداث فرودگاه در نیشابور کرد.

دکتر گرمابی تصریح کرد: باید برای آن کار مطالعاتی انجام شود و با توجه به توسعه شهر نیشابور و افزایش جمعیت آن که شهری مهاجرپذیر است، این موضوع در فاز مطالعاتی بررسی و احداث فرودگاه در نیشابور در شرایط جدید توجیه پذیر شود. عضومجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس  تصریح کرد:درحال حاضر از 20 فروند هواپیمای ATR خریداری شده 6 فروند آن وارد کشور شده است و اگر این هواپیماها بکارگیری شود، میتوان گفت در شرایط جدید، احداث و توسعه فرودگاه نیشابور نیز همراه با صرفه اقتصادی می باشد و برای تاسیس آن به صورت جدی  باید برنامه ریزی کرد. شایان ذکر است که نیشابور در فاصله 130 کیلومتری غرب مشهد و 770 کیلومتری شرق تهران دارای نیم میلیون جمعیت و  رتبه 29 امین شهرستان بزرگ ایران است که لزوم احداث فرودگاه مسافربری مستقل در آن همواره یکی از اصلی ترین مطالبه مردم  این منطقه بوده است.

. منبع : نیشابور سرزمین بینالود  http://binalud.blogsky.com/   برگرفته از خبرگزاری خانه ملت

 
تصویر 1 : نمونه ای از هواپیماهای ATR در ایران
مطالب مرتبط :   فرودگاه نیشابور را دریابیم... (کلیک کنید)

نظر شما (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد