X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
1396/03/09 @ 19:14

نماینده مردم نیشابور، خواستار شد: ثبت روز ‌ ورود امام رضا (ع) به نیشابور و روز بزرگداشت فضل بن شاذان نیشابوری در تقویم ملی

آرتنا: نمانیده مردم شهرستان‌های نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، خواستار ثبت روزهای ملی «سالروز ورود امام رضا به نیشابور» و  «بزرگداشت فضل بن شاذان نیشابوری» در تقویم رسمی کشور شد.

به گزارش پایگاه خبری -تحلیلی هنر «آرتنا»، نماینده مردم شهرستان های نیشابور و فیروزه در دیدار با با دکتر صالحی امیری وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی ابتدا به ارائه گزارشی در خصوص وضعیت فرهنگی حوزه انتخابیه خویش پرداخت. دکتر صالحی امیری، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی،  در این دیدار گفت: نیشابور مهد علم، ادب و فرهنگ است و از شما برای دغدغه فرهنگی که دارید ممنونم و امروز اگر بتوانیم در راستای ارتقاء فرهنگی جامعه کاری انجام دهیم پیروز میدان خواهیم بود و بنده تمام تلاش خویش را در جهت اعتلای فرهنگی شهرستان نیشابور انجام خواهم داد.

چنارانی، یکی از نمایندگان مردم شهرستان‌های نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، افزود: جذب مساعدت برای مساجد شهرستان‌های نیشابور و فیروزه، کمک به استان و شهرستان نیشابور به عنوان پایتحت فرهنگی و افتتاح شعبه مستقل انجمن مفاخر از مباحث مطرح شده در این  جلسه بود که مورد استقبال وزیر قرار گرفت. وی خاطرنشان کرد: ثبت روزهای ملی به نام امام رضا (ع) بمناسبت ورود ایشان به نیشابور و روز فضل بن شاذان باید در دستور کار این وزارتخانه قرار گیرد. وی یادآورشد: پروژه افلاک‌نمای خیام از پروژه‌های مهم کشور، استان و شهرستان است و باید با اختصاص اعتبارات لازم به عنوان یکی از بزرگترین قطبهای گردشگری و علمی، فرهنگی خاورمیانه هر چه سریعتر مورد بهرهبرداری قرار گیرد.

وی همچنین عنوان کرد: در راستای ساخت و تجهیز کتابخانه مدرن نیشابور طی تماس تلفنی که با خیر محترم جناب آقای وکیلی گرفته شد قرار شد در ادامه تکمیل فرهنگسرای وکیلیِ (2)، با هماهنگی و برگزاری جلسه ای با معاون وزیر، عملیات اجرائی این مجموعه بزرگ با همکاری جناب آقای وکیلی و وزارت فرهنگ و ارشاد تکمیل گردد و طبق توافقات صورت گرفته کتابخانه مدرن شهرستان نیشابور در طبقه پایین فرهنگسرای وکیلیِ دو قرار خواهد گرفت. چنارانی، همچنین تصریح کرد: نمایشگاه کتاب نیشابور در سال جدید راه‌اندازی گردد و همچنین کتابخانه تخصصی ویژه بانوان نیشابوری تاسیس شود  تا بانوان بتوانند در محیطی آرام به مطالعه بپردازند.

با نظرات خود مشوق ما باشید و در ارائه مطالب بهتر ما را یاری کنید (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد