1396/03/09 @ 19:14

نماینده مردم نیشابور، خواستار شد: ثبت روز ‌ ورود امام رضا (ع) به نیشابور و روز بزرگداشت فضل بن شاذان نیشابوری در تقویم ملی

آرتنا: نمانیده مردم شهرستان‌های نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، خواستار ثبت روزهای ملی «سالروز ورود امام رضا به نیشابور» و  «بزرگداشت فضل بن شاذان نیشابوری» در تقویم رسمی کشور شد.

به گزارش پایگاه خبری -تحلیلی هنر «آرتنا»، نماینده مردم شهرستان های نیشابور و فیروزه در دیدار با با دکتر صالحی امیری وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی ابتدا به ارائه گزارشی در خصوص وضعیت فرهنگی حوزه انتخابیه خویش پرداخت. دکتر صالحی امیری، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی،  در این دیدار گفت: نیشابور مهد علم، ادب و فرهنگ است و از شما برای دغدغه فرهنگی که دارید ممنونم و امروز اگر بتوانیم در راستای ارتقاء فرهنگی جامعه کاری انجام دهیم پیروز میدان خواهیم بود و بنده تمام تلاش خویش را در جهت اعتلای فرهنگی شهرستان نیشابور انجام خواهم داد.

چنارانی، یکی از نمایندگان مردم شهرستان‌های نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، افزود: جذب مساعدت برای مساجد شهرستان‌های نیشابور و فیروزه، کمک به استان و شهرستان نیشابور به عنوان پایتحت فرهنگی و افتتاح شعبه مستقل انجمن مفاخر از مباحث مطرح شده در این  جلسه بود که مورد استقبال وزیر قرار گرفت. وی خاطرنشان کرد: ثبت روزهای ملی به نام امام رضا (ع) بمناسبت ورود ایشان به نیشابور و روز فضل بن شاذان باید در دستور کار این وزارتخانه قرار گیرد. وی یادآورشد: پروژه افلاک‌نمای خیام از پروژه‌های مهم کشور، استان و شهرستان است و باید با اختصاص اعتبارات لازم به عنوان یکی از بزرگترین قطبهای گردشگری و علمی، فرهنگی خاورمیانه هر چه سریعتر مورد بهرهبرداری قرار گیرد.

وی همچنین عنوان کرد: در راستای ساخت و تجهیز کتابخانه مدرن نیشابور طی تماس تلفنی که با خیر محترم جناب آقای وکیلی گرفته شد قرار شد در ادامه تکمیل فرهنگسرای وکیلیِ (2)، با هماهنگی و برگزاری جلسه ای با معاون وزیر، عملیات اجرائی این مجموعه بزرگ با همکاری جناب آقای وکیلی و وزارت فرهنگ و ارشاد تکمیل گردد و طبق توافقات صورت گرفته کتابخانه مدرن شهرستان نیشابور در طبقه پایین فرهنگسرای وکیلیِ دو قرار خواهد گرفت. چنارانی، همچنین تصریح کرد: نمایشگاه کتاب نیشابور در سال جدید راه‌اندازی گردد و همچنین کتابخانه تخصصی ویژه بانوان نیشابوری تاسیس شود  تا بانوان بتوانند در محیطی آرام به مطالعه بپردازند.

نظر شما (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد