1395/05/22 @ 17:29

به بهانه هفتمین سالگرد تولد"نیشابور سرزمین بینالود"


7سال پیش در مردادماه 1388 (مقارن با روز خبرنگار) و در یک تابستان گرم .در شرایطی که رسانه های مجازی و مکتوب نیشابور کمترین فعالیت را داشتند وبگاه نیشابور سرزمین بینالود با محوریت توسعه این دیار آغاز بکار کرد. این وبگاه نخستین بار به نام های ایران شهر نیشابور و نیشابور شهر فیروزه فعالیت داشت اما مدتی بعد به نام فعلی خود تغییر نام یافت. تحریریه این وبگاه در این سالها سعی نمود تا ضمن رعایت قانون و شیوه ای مستقل  و معتدل سهمی در توسعه و نشر اخبار نیشابور داشته باشد و البته با مشکلات زیادی نیز مواجه شد که آخرین نمونه آن قطع ناگهانی سایت بلاگفا بود که منجر به حذف تمامی آرشیوهای قبلی و نیز از دست دادن آدرس سابق و رنکینگ بالای جستجوی این وبگاه شد و ما را ناچار به عزیمت به بلاگ اسکای نمود. البته در این زمانی که گذشت به لطف حق تعالی قسمت قابل توجه ای از مطالب ما مورد استقبال نشریات - مسئولان و... واقع شد از جمله طرح های پیشنهادی  خواهرخواندگی نیشابور با شهرهای تاریخی- موضوعات مربوط به تقسیمات کشوری-راه های ارتباطی و فرودگاه و چندین مورد دیگر که میتوان آنها را تاثیرات مثبت  این وبگاه دانست. به هرحال امیدواریم که توانسته باشیم خدمتی به میهن خود کرده باشیم و اینک در ادامه این راه دشوار از خدای متعال طلب یاری داریم و از شما خوانندگان فهیم و شهروندان عزیز تقاضای همکاری و دعای خیر.آرزومندیم که نیشابور و سرزمین بینالود و مردمانش هر روز بهتر از گذشته باشند و این دیار به آن منزلت رفیع خود دست یابد.انشالله/نیشابور سرزمین بینالود http://binalud.blogsky.com

1395/05/18 @ 09:44

تندیس حکیم نیشابور، در آستاراخان روسیه رونمایی شد


به گزارش خبرگزاری فارس، عصر روز پنجشنبه، 14/05/1395، مراسم رونمایی تندیس عمر خیام شاعر، ستاره‌‌شناس و حکیم ایرانی در استان «آستاراخان» روسیه با حضور «محمد علی نجفی» استاندار گیلان، «الکساندر ژیلکین» استاندار این منطقه، شماری از شخصیت‌های فرهنگی، ادبی و دانشجویان روس برگزار شد.

ادامه مطلب ...

1395/05/18 @ 08:15

«میزبان خورشید»؛ روایتی انیمیشنی از ورود تاریخی امام رضا (ع) به نیشابور


پرده‌ای از انیمیشن میزبان خورشید (منبع:وبگاه موسس آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی)


به گزارش خبرگزاری فارس، 17 مرداد 1395: مدیر نگارخانه رضوان در مشهد، از رونمایی پنج اثر انیمیشنی فاخر رضوی هم‌زمان با دهه کرامت خبر داد. این انمیمیشن‌ها عبارتند از: میزبان خورشید» ساخته حمیدرضا ایزدی «فانوس لالایی» ساخته فردین خلعتبری، «درخت بادام» به کارگردانی عباس عباسی وزین، «وصال» به کارگردانی عدنان نصاری.

به گفته ظریف صدر: انیمیشن «میزبان خورشید» ساخته حمیدرضا ایزدی است و دموی آن در دهِه کرامت سال گذشته رونمایی شد و امسال تولیدش به پایان رسیده و در دهه کرامت رونمایی می‌شود، داستان این انیمیشن 30 دقیقه‌ای که نوشته مهدی سیم ریز است به ورود تاریخی حضرت ثامن الحجج (ع) به نیشابور برمی‌گردد.

متن کامل خبر در وبگاه خبرگزاری فارس

دست‌اندرکاران تولید  میزبان خورشید:
- کارگردان : محمد رضا ایزدی   
- تهیه کننده : استودیوی یار
- مدیر پروژه : محمد ظریف
- تهیه شده در موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی
منبع:وبگاه موسس آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی

1395/05/17 @ 12:46

رییس اداره میراث فرهنگی نیشابور، از برنامه‌های توسعه منطقه گردشگری جوری، خبر داد


دورنما و تصویر ماهواره‌ای از منطقه گردشگری جوری نیشابور (تهیه: سرزمین بینالود)


بر پایه خبر منتشر شده در روزنامه اطلاعات در شنبه 16 مرداد 1385؛ رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور، ساخت و راه‌اندازی موزه مردم‌شناسی در یکی از منازل قدیمی روستای جوری، نامگذاری جاده این روستا از ابتدا تا روستای «خوجان» با نام شیخ حسن جوری و ادامه آن با نام سردار شهید برونسی و اعطای مجوز بوم‌گردی و گردشگری برای فعال‌سازی مکان برگزاری یادواره با فعال‌سازی مکان‌هایی برای حضور گردشگران و مسافران را از خواسته‌های یادواره بزرگداشت شیخ حسن جوری (برگزار شده در چهارم مردادماه جاری) اعلام نمود.

مهدی کوثری، با تأکید بر تشکیل دبیرخانه برگزاری یادواره شیخ حسن جوری به صورت همه ساله، یادآور شد: ما به دنبال ساخت تندیس شیخ حسن جوری با مساعدت خیرین روستا و همکاری اداره میراث فرهنگی شهرستان نیشابور، اعطای مجوزهای لازم برای ایجاد فضاهای تفریحی و بوم‌گردی و هماهنگی برای خواهرخواندگی روستای جوری با «فرومد» شاهرود هستیم. (متن کامل خبر  در وبگاه روزنامه اطلاعات)


بر پایه این خبر، برنامه‌های توسعه منطقه گردشگری جوری عبراتند از:

- احداث موزه مردم‌شناسی در روستای جوری

- نامگذاری جاده روستا از ابتدا تا خوجان، به نام شیخ حس جوری

- نامگذاری ادامه مسیر به نام سردارد شهید برونسی

- اعطای مجوز بوم‌گردی و گردشگری برای این منطقه

- تشکیل دبیرخانه برگزاری یادواره شیخ حسن جوری

- ساخت تندیس شیخ حسن جوری

- اعطای مجوزهای ایجاد فضاهای تفریحی و بوم‌گردی

- خواهرخواندگی جوری و فرومد (فریومد)

( تعداد کل: 10 )
   1       2       3    >>